• Przedszkole od A do Z

Przedszkolne  abecadło

A -  Atrakcyjne zajęcia dodatkowe w przedszkolu: zajęcia umuzykalniające,  zajęcia z piłką, nauka tańca, język angielski, gimnastyka korekcyjna, logopedia, terapia pedagogiczna.
          B  - Bogato wyposażone kąciki zabaw dla dzieci.
          C - Certyfikaty – w 2008r. otrzymaliśmy Certyfikat „Optymistyczne Przedszkole oraz Certyfikat „Bezpieczny Przedszkolak”, 2009r. - Certyfikat „Przedszkole Promujące Zdrowie”. Obecnie dążymy do uzyskania certyfikatu  „Bezpieczne Przedszkole”.
          D - Dbamy o zdrowie, środowisko, zbieramy baterie, puszki, makulaturę, butelki pet, nakrętki, sadzimy drzewa, krzewy, kwiaty.
          E - Ekologia  - to jeden z celów do którego dążymy.
          F - Fantastycznie uśmiechnięty personel przedszkola, humor i radość każdego dnia.
          G - Godziny pracy przedszkola od 630 do 1630.
          H - Hymn naszego przedszkola „Brzechwolandia”.
          I - Inteligencje wielorkie to nasza mocna strona.
          J - Jedzenie kolorowe, smaczne, urozmaicone.
          K - Kolorowe dekoracje na każdą porę roku.
          L - Logo przedszkola to Kaczka Dziwaczka. Nosimy imię ulubionego autora wierszy i bajek dla dzieci – Jana Brzechwy.
          Ł- Łączymy nasze pomysły i dzieci.
          M - Mamy szeroki wachlarz uroczystości dla dzieci i rodziców: Festyn rodzinny, Pasowanie na przedszkolaka, Andrzejki, Jasełka, Biesiada z Babcią i Dziadkiem, Wielkanoc pełna Optymizmu, Dzień Mamy i Taty, Zakończenie roku szkolnego.
          N - Naszą pracę dydaktyczno-wychowawczą realizujemy we współpracy z rodzicami, co sprawia, że oddziaływania przedszkola i domu rodzinnego są spójne. Taka współpraca sprzyja kierowaniu się w codziennych działaniach ustalonym systemem wartości, a rodzice stają się najlepszymi sprzymierzeńcami.
          O - Optymistyczne spojrzenie na świat.
          P - Promujemy przedszkole w środowisku lokalnym poprzez udział w festiwalach, konkursach, przedstawieniach teatralnych oraz prezentowanie dorobku artystycznego w różnych placówkach oświatowych.
          R - Rozwijamy inteligencje wielorakie u dzieci i dorosłych.
          S- Super fajne przedstawienia dla dzieci i rodziców w wykonaniu dzieci, rodziców, nauczycieli, aktorów.
          T- Traktujemy każde dziecko indywidualnie i podmiotowo. Pomagamy każdemu dziecku odnaleźć tkwiący w nim potencjał i rozwinąć go na miarę jego możliwości, dzięki czemu nasi wychowankowie rozpoczynają z sukcesem i bez stresu naukę w szkole.
          U –Udział w akcjach: „Góra Grosza”, „Cała Polska czyta dzieciom”, „Psy i koty, też maja swoje kłopoty”, „Propagowanie Ogólnopolskiej Idei Niezapominajkowej.”, „Komputery za tonery”, „Przedszkolaki listy piszą”, Marzycielska poczta”, „Mamo, tato wolę wodę”, „Czyste powierze wokół nas”.
          W – Wykwalifikowana kadra pedagogiczna, poszukująca innowacyjnych metod i form pracy z dziećmi, stwarzająca warunki do rozwijania samodzielności, kreatywności.
          Z- Zapewniamy dzieciom wszechstronny rozwój, dajemy możliwość wykorzystania talentów, wiedzy dziecka podczas udziału w konkursach w przedszkolu, pomiędzy przedszkolami na terenie naszego miasta oraz kraju.